vi bliver nemlig i familien.
og da vi ikke er naboer, sendte Farmer pix på forhånd. hjerterne smeltede og Claus meddelte, at ham her
han hedder Colombo.
men. Colombo, ing. det bliver til Klumbo. eller det der er værre.
så nu hedder han

Uffe.
det lystrer han også.
Jeg har altid oensket mig en skeloejet kat og da jeg fik en kom han til at hedde Willy, men han var lige saa soed som Uffe - og samme farve!
SvarSletPæn Uffe
SvarSletMusegrå kat....uhhhhmmmffe...
SvarSletAIIJ -
SvarSletSådan en vil jeg også have.
Den er da bare det nutteste.........
Nårh ... den hårfarve havde jeg også engang, men den er desværre falmet noget med (h)årene.
SvarSletJeg lover at telepatere ham hjem, hvis han skulle komme på afveje.
Haha, hvor er han dog dejlig :-)))
SvarSletHan er så kysmigdejlig, at det er helt vildt - tillykke med Uffe og bror.
SvarSletHils Misse og sig at hun skal huske at gå i dækning, også selv om det bliver i familien. Sådan et par små fætre er en mundfuld. :-)
Uanset navn, så er han noget så nuser, den lille grå. Og hans fætter Kalle, ser også ganske bedårende ud. Jeg håber Misse snart ser det gode i at have fået selskab ;o).
SvarSletHaha, jeg viste Andreas billederne af de små nye igår og fortalte at den ene hed Columbo. "Klumbo" sagde Andreas så.
SvarSletJeg læste engang en artikel om at navngive sine børn og den foreslog at man, inden den store beslutning blev taget, lige stillede sig op i døren og kaldte navnet i forskelligt stemmeleje en del gange - så skulle man undgå de værste fejlnavngivninger.
:-)
Hvad har den stakkelse kat dog gjort, den ser så sød ud og så skal den kaldes uffe???
SvarSlettusind tak for alle jeres smilfremkaldende kommentarer:)
SvarSletBlød i knæene bliver man af de billeder.
SvarSletEr tilhænger af utraditionelle kattenavne, så hvorfor ikke Uffe ...
Ha, Regitze, du er altså sjov. Tillykke med kattene :-)
SvarSletUffe er da et glimrende navn ... er han spag, eller svinger han Skræp over Kalle?
SvarSlet