den var vældig forsinket, Uffe. så forsinket at han - mama mia - fik en fartbøde på vejen. der er mange måder at bruge sine lommepenge på..
åh, Brorsan. det lyder vidunderligt! juleøllene står stadigvæk og skumler.
Lene - ja og nu, hvor huset er ved at flyve væk, er jeg ganske godt tilfreds med, at han ikke tog motorcyklen. faktisk.
hehe - Capac:) og så er jeg iøvrigt meget skuffet over, at ingen spørger hvorfor _jeg_ ikke skulle med. men så må jeg jo svare selv. det er fordi, jeg skal op og afsted kl 4.30. i nat.
Er det en forsinket julefrokost, eller er det en julefrokost i meget god tid?
SvarSletHvis han kommer slingrende hjem, er det nok fordi der er sneglat ...
Så skulle han da have haft de sidste juleøl med.
SvarSletPåskeøllet er flasket dags dato og står og modner,- sjældent har den smagt så godt så tidligt....
Uffe, måske det lykkes at overdrage et par eksemplarer denne gang.
det er altid godt at have nogen at skyde skylden på ;-)
SvarSletKan man stadig få snebajere? ;-)
SvarSletden var vældig forsinket, Uffe. så forsinket at han - mama mia - fik en fartbøde på vejen. der er mange måder at bruge sine lommepenge på..
SvarSletåh, Brorsan. det lyder vidunderligt! juleøllene står stadigvæk og skumler.
Lene - ja og nu, hvor huset er ved at flyve væk, er jeg ganske godt tilfreds med, at han ikke tog motorcyklen. faktisk.
hehe - Capac:) og så er jeg iøvrigt meget skuffet over, at ingen spørger hvorfor _jeg_ ikke skulle med.
men så må jeg jo svare selv. det er fordi, jeg skal op og afsted kl 4.30. i nat.
@ Brorsan - Jeg krydser fingre i spændt forventning!
SvarSlet@ Regitze - Han skulle have taget toget!
Kl. 4.30! Det var dog et besynderligt tidspunkt at gå til julefrokost på!