kunst er alt det, man ikke bare lige kan. kunst er alt det, man bare ikke lige tænkte på at gøre. kunst får vinger til at blafre. kunst vækker stemninger og tanker. kunst er uden alder.
Jeg synes du skal lade månedens kunstner lave et billede af dine occarinaspillende katte og derefter få det overført til t-shirts. Det er da marchandise af høj kvalitet.
jeg så hatten, mon de passer til et par røde støvler? Hvor er det et par livsbekræftende billeder, hun er da bare god, der er energi i de billeder.
SvarSletDen tiger ligner jo en bankdirektør!
SvarSletJeg så hatten!
SvarSletOg jeg har skrevet mig kunstnerens navn bag øret.
Nu mangler jeg blot, at lære at udtale det...
:-)
:))
SvarSletKwiiiva, da.
Aber natürlich!
SvarSletTigeren ser iøvrigt meget venligere ud end min bankrådgiver.
:)))
Maith an cailín! Tá an háta go hanna dheas ar fad!
SvarSletHun er en lysende stjerne på kunsthimlen :-)
SvarSletFantastisk. På auktion med værkerne.
SvarSletNU så jeg hatten - undskyld forsinkelsen :-)
SvarSletJeg synes du skal lade månedens kunstner lave et billede af dine occarinaspillende katte og derefter få det overført til t-shirts. Det er da marchandise af høj kvalitet.
SvarSletjeg takker på lille c's vegne for de pæne ord på vejen!
SvarSletIrenshcen, dine lyde er lige tilbage i Dublin og blive dechifreret:)
bryggekonen! du er genial.
SvarSletMåske mine lyde ikke er heeeelt gramatisk korrekte, men jeg prøver mere end dem selv her! ;-)
SvarSlet