Respekt! Og godt for jer. Jeg er selv af besynderlig omveje endt op som rugbytræner med dommercertificat. Mine hold er kendt som "dem der spiller for hende damen" haha...jo ældre vi bliver, jo mere plads får vi til entusiasme, hvis vi får øje på det. *KYS*
rugby? stankelsind? det er jo det der slå-ihjel-noget med brede skuldre? jamenjoik. cool! Hanne og jeg cykler bare. vi er skide ligeglade med de 6548 andre. sidste år tog vi den store sjælsø rundt i regn og modvind. det gir sammenhooooold. og fadøl. og diplom.
og ja, Irenschen. det var jo lissom det der var klimaxen, ing? kommer du ikke snart?
Respekt! Og godt for jer. Jeg er selv af besynderlig omveje endt op som rugbytræner med dommercertificat. Mine hold er kendt som "dem der spiller for hende damen" haha...jo ældre vi bliver, jo mere plads får vi til entusiasme, hvis vi får øje på det. *KYS*
SvarSletFadøl i enden ...
SvarSletDe' ka' man seføli åsse, ing?
Det var så Furien der skrev det forrige, men fik ikke lov til at sige hvem hun var ...
SvarSletrugby? stankelsind? det er jo det der slå-ihjel-noget med brede skuldre? jamenjoik.
SvarSletcool!
Hanne og jeg cykler bare. vi er skide ligeglade med de 6548 andre. sidste år tog vi den store sjælsø rundt i regn og modvind. det gir sammenhooooold. og fadøl.
og diplom.
og ja, Irenschen. det var jo lissom det der var klimaxen, ing?
kommer du ikke snart?
vink når du kommer forbi lissom, ing ?
SvarSletFlot nok gået :-)
jamen, vi er jo ikke gået endnu, Styx. hvornår skal vi vingke?
SvarSletJamen jow men ...
SvarSletJeg er lige druknet i arbejde og har IGEN muligheder for at rejse overhovedet! Slet, slet ikke! Vel ...
Skal nok komme men behøver jeg at cykle? Jeg vil altså hellere ha' fadøl i den anden ende, lissom ing!
Rugby is a tough sport for gentlemen, where as football is a gentle sport for rough men :-)
SvarSletVery pretty design! Keep up the good work. Thanks.
SvarSlet»